Co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem iniekcji wypełniaczami Hyamira  
 
 

Pierwszym  krokiem  jest znalezienie przeszkolonego i wykwalifikowanego lekarza , któremu  możesz zaufać, który będzie w stanie poprowadzić Cię przez  cały proces leczenia i doradzić, czy wypełniacze Hyamira® są odpowiednimi  usieciowanymi kwasemi  hialuronowymi   przeznaczonym  dla Ciebie.  Można zapytać o możliwość wykonania zdjęcia, aby mieć porównanie, przed i po zabiegu .

Podczas konsultacji należy podać wszystkie istotne informacje medyczne. Należy poinformować lekarza, czy pacjent cierpiał na opryszczkę ( opryszczka wargowa ) wokół ust w przeszłości. Jeśli masz aktywne ogniska chorobowe, leczenie musi być odroczone . Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią , również nie powinnaś poddawać się zabiegowi.

Zapytaj swojego lekarza  czego  należy unikać po zabiegu – doświadczony lekarz  będzie w stanie przekazać Ci pełna  listę zaleceń. Na przykład Należy unikać dotykania leczonego obszaru, przez co najmniej sześć godzin,  nie należy  stosować kosmetyków, na obszarze skóry objętym przez 24 godziny .

Nie wolno pływać lub poddawać się intensywnym  ćwiczeniom fizycznym  przez kilka dni. Nie należy  poddawać  się ani wykonywać   zabiegów  kosmetycznych np. procedury ścieranie skóry lub łuszczenie się na obszarze poddanym  leczeniu. Należy unikać ekstremalnych temperatur, skrajne zimno, sauna, solarium i długotrwałe działanie promieni słonecznych przez kilka dni po zabiegu. Nie stosować aspirynę lub podobne leki, przed lub krótko po leczeniu. Zwiększają one ryzyko krwawienia a w konsekwencji   powodują  siniaki po  iniekcji. Jeżeli    leczenia poddano  wargi, należy unikać np: całowania  w ciągu pierwszych 24 godzin. 

Wypeniacze Hyamira ® są nietoksyczne i antyalergiczne . Niemniej jednak, jak w przypadku każdego innego wypełniacza może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. To jest całkowicie normalne  i ustępują w ciągu kilku godzin lub kilka dni po zabiegu . W rzadkich przypadkach , może dojść  do  zakażeń, które wymagają leczenia antybiotykami. Jeśli czujesz  bólu, obrzęk, uczucie ciepła, pieczenie lub mrowienie w miejscu wstrzyknięcia, który trwa dłużej niż kilka dni po zabiegu, może to wskazywać infekcję i należy skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg .